VIRR Summer All Comers Track & Field

04/09/03

Home
Track & Field
Cross Country
Youth Running Events
Links

 

 

bullet2003 Summer All Comers Track Meet (Age brackets will vary from meet to meet and even events depending on the number of entries.  The goal is to promote camaraderie amongst track enthusiast.)

 

bullet2002 Summer All Comers Track Meet (Age brackets will vary from meet to meet and even events depending on the number of entries.  The goal is to promote camaraderie amongst track enthusiast.)

Meet # 1     Meet # 2     Meet # 3     Meet # 4      Meet # 5

 

Meet # 1 June 7th Meet # 2 June 14th Meet # 3
     
100m 100m 100m
5 - 6 Age Group 5 - 9 Age Group 5 - 7 Age Group
Nash Wuthrich 20.07 Kai Shibley 17.41 Tristan Loesberg 18.2
Garrett Arnold 22.44 Aaron Kunitomo 18.20 Adam Lundblad 18.5
Ariana Glauser 22.45 Nicolina Tompkins 18.39 Zachary Yanagihara 19.7
Benny Wuthrich 24.52 Adam Lundblad 19.24 Alie Moskow 20.1
Clarissa Ratte 25.17 Zachary Yanagihara 20.45 Ariana Glauser 21.6
  Austin Ursua 20.51 Garret Arnold 23.1
7 - 8 Age Group Elijah Rivers 28.64  
Kaiola Shibley 17.85 Alika Ursua 28.76 8 - 9 Age Group
Tristan Loesberg 18.49   Kanale Alo 17.5
Adam Lundblad 18.89 10 Age Group Aaron Kunitomo 18.3
Carly Wright 20.56 Ayesha Pledera 16.43 Alex Wright 18.6
Jade Arnold 20.57 Nicholas Lopes 16.68 Nicolina Tompkins 18.7
Joseph Maxwell 20.62 Leah Paul 18.13 Candace Panoke 19.9
  Garrett Aguada 18.34 Carly Wright 20.1
9 12 Age Group Andrew Kunitomo 19.84 Jade Arnold 22.7
Garrett Aguada 14.89 Adriana Glauser 21.03  
Billy Pacheco 15.02 Candace Panoke 21.53 10 - 11 Age Group
Alex Wright 18.45 Kristina Egdamin 24.75 Ayesha Pladera 16.7
    Nicole Alo 17.3
13 - 17 Age Group 11 - 13 Age Group Leah Paul 17.8
Tiara Dole 14.54 June Ann Lusk 13.91 Garrett Aguada 18.1
Marie Janiszewski 15.77 Merick Ito 14.64  
Joann Losano 15.94 Billy Pacheco 15.28 12 - 13 Age Group
Kimi Losano 17.02 Phina Losano 19.00 Billy Pacheco 14.8
Lani Losano 17.18   June Ann Lusk 16.8
Phina Losano 19.22 14 & Over Gabriel Yanagihara 17.2
  Brad Somera 11.40 Phina Losano 19.2
Open Jensen Somera 12.76  
Brad Somera 11.35 Jansen Balberdi 13.82 14 & Over Girls
Jamaal Rivers 11.36 Tai Shibley 14.12 Tiara Dole 13.5
Otto Pozzo 13.66 Dennis Nakamura 14.14 Erin Wooldridge 13.6
Vince Heyd 13.82 Ethan Higa 14.43 Sherry Piano 15.5
Ethan Higa 15.18   Kimi Losano 17.1
  200m  
200m 6 - 8 Age Group 14 & Over Boys
Youth Aaron Kunitomo 43.13 Jensen Somera 11.7
Garrett Aguada 39.73 Andrew Kunitomo 46.24 Chris Dela Cruz 12.6
Tristan Loesberg 40.25 Zachary Yanagihara 52.59 Jansen Balberdi 13.6
Adam Lundblad 40.42 Elijah Rivers 53.01 Ethan Higa 14.4
Nash Wuthrich 42.46   Cyrus Shultz 14.5
Garrett Arnold 48.21 9 - 10 Age Group Lee Cabacungan 15.2
Jade Arnold 49.82 Ayesha Pledera 36.95  
Penny Wuthrich 52.45 Nicholas Lopes 37.63 Open Mens
  Garrett Aguada 42.07 Matt Linder 11.5
Open Women Candace Panoke 43.25 Jerome Piano 12.4
Tiara Dole 30.51   Beldon Bautista 13.5
Marie Janiszewski 32.48 11 - 13 Age Group Dennis Nakamura 13.7
Joann Losano 34.92 June Ann Lusk 29.24  
Denise Lundblad 35.60 Merick Ito 31.11 Open Womens
Lani Losano 37.53 Billy Pacheco 31.14 Michelle Tompkins 14.9
Kimi Losano 38.07 Gabriel Yanagihara 37.26 Sharon Wright 15.4
Phina Losano 41.08 Phina Losano 39.11  
    200m
Open Men Open 5 - 7 Age Group
Brad Somera 23.36 Erin Wooldridge 29.28 Adam Lundblad 40.1
Matt Linder 23.57 Dennis Nakamura 29.43 Aaron Kunitomo 40.2
Vince Heyd 28.28 Tiara Dole 30.39 Tristan Loesberg 41.8
  Kimi Losano 37.09 Zachary Yanagihara 49.4
400m   Alie Moskow 52.1
5 - 8 Age Group 400m Jade Arnold 57.4
Adam Lundblad 1:33 6 - 7 Age Group Garret Arnold 1:03.3
Tristan Loesberg 1:36 Adam Lundblad 1:33  
Nash Wuthrich 1:43 Tristan Loesberg 1:35 8 - 10 Age Group
Ariana Glauser 1:57 Zachary Yanagihara 1:59 Leah Lundblad 35.5
Benny Wuthrich 2:04 Adriana Glauser 1:59 Ayesha Pladera 35.8
Garrett Arnold 2:43 Kristina Egdamin 2:12 Joanna Harran 38.6
  Alika Ursua 2:13 Leah Paul 40.2
9 - 17 Age Group   Sammi Moskow 40.7
Marie Janiszewski 1:13 8 - 9 Age Group Chad Johnson 41.1
Joann Losano 1:20 Whitney Johnson 1:22 Garrett Aguada 42.4
Phina Losano 1:27 Ayesha Pledera 1:26 Alex Wright 47.6
Kimi Losano 1:28 Garrett Aguada 1:32  
Lani Losano 1:33 Joseph Maxwell 1:41 11 - 14 Age Group
Garrett Aguada 1:40 Candace Panoke 1:43 Chris Dela Cruz 25.5
Kaiola Shibley 1:42 Nicolina Tompkins 1:46 Lauren Amano 26.5
Alex Wright 1:49   Erin Wooldridge 27.6
  12 - 14 Age Group Tiara Dole 28.1
Open June Ann Lusk 1:16.8 June Ann Lusk 28.8
Vince Heyd 1:03 Maris Van Der Lee 1:21 Leilani Viscencio 31.7
Otto Pozzo Gabriel Yanagihara 1:24 Gabriel Yanagihara 34.1
  Phina Losano 1:24  
800m Kimi Losano 1:32 Open
Open   Matt Linder 23.6
Ethan Higa 2:45 15 & Over Jerome Piano 25.3
Lea Lundblad 3:05 Jamaal Rivers 52.04 Michelle Tompkins 31.7
Garrett Aguada 3:30 Matt Linder 54.48 Sharon Wright 36.2
Chelsea Widell 3:51   Jerry Johnson 35.8
  800m  
1500m Open 400m
Open Men Ian Martin 2:19.6 5 - 7 Age Group
Mike Lundblad 4:43 Ethan Higa 2:44.9 Adam Lundblad 1:35.9
Scott Ludwig 5:32 Dennis Nakamura 3:10.2 Tristan Loesberg 1:39.1
Morgan Gerdel 5:50 Maris Van Der Lee 3:10.7 Ariana Glauser 1:49.4
Andrew Yamamoto 6:56 Lea Lundblad 3:15 Zachary Yanagihara 1:49.5
Garrett Aguada 7:06 Chelsea Widell 3:37.3 Rylie Widell 2:05.2
     
2 Miles 1500m 10 -12 Age Group
Open Open Gabriel Yanagihara 1:29.5
Mike Lundblad 12:03 Maile Higa 6:18.3 Ayesha Pladera 1:32.1
Scott Ludwig 12:14 Andrew Yamamoto 6:48 Joanna Harran 1:33.5
Linda Arnold 17:15 Garrett Aguada 7:23 Garrett Aguada 1:36.7
Garrett Aguada 18:45 Kamaki Huber 8:18 Nicole Alo 1:49.8
     
  2 Miles Open
Meet # 4 Garrett Aguada 23:47 Chris Dela Cruz 1:04.5
    Beldon Bautista 1:07.8
100m   Lauren Amano 1:12.1
5 - 8 Age Group Meet # 5 Jerome Piano 1:18.4
Adam Lundblad 18.76   Matt Linder 1:18.5
Sydney Ordean 19.01 100m  
Nicolina Tompkins 20.83 5 - 7 Age Group 800m
Adriana Glauser 21.75 Adam Lundblad 19.21 5 & Over
Clarissa Ratte 23.82 Austin Ursua 19.71 Lea Lundblad 3:16.3
Gabrielle Ratte 27.51 Zachary Yanagihara 21.14 Chris Landman 3:18.9
  Clarissa Ratte 24.01 Garrett Aguada 3:34.2
9 - 12 Age Group Tori Ching 24.09 Chelsea Widell 3:43.5
Tate Kindrick 16.38 Alika Ursua 25.41 Kamaki Huber 4:04.9
Nick Lopes 17.77 Gabrielle Ratte 27.67 Sammi Moskow 4:22.5
    Rylie Widell 4:35.1
13 -14 Age Group 8 - 13 Age Group  
Ethan Higa 14.06 Lea Lundblad 16.51 Open
Gabriel Yanagihara 15.89 Tate Kindrick 16.55 Mike Houston 1:56.7
  Ayesha Pladera 18.05 Leighton Katsuda
Open Tristan Loesberg 18.91 Cyrus Shultz 2:39.7
Beldon Bautista 13.33 Nicolina Tompkins 19.91 Ethan Higa 2:45.1
Dennis Nakamura 13.6 Sydney Ordean 19.97 Beldon Bautista 2:59.7
Michelle Tompkins 14.68   Erin Wooldridge 3:01.1
Ray Glauser 16.63 Open Lee Cabacungan 3:10.6
Marc Ratte 20.33 Rudy Huber 12.04 June Ann Lusk 3:13.8
  Jared Hedani 12.46 Leilani Viscencio 3:15.4
200m Chaz Nelson 13.13  
7 - 9 Age Group Dennis Nakamura 13.65 2 Miles
Tate Kindrick 36.56 Gabriel Yanagihara 15.94 Mike Lundblad 11:40
Lea Lundblad 36.74 Phina Losano 19.11 Linda Arnold 17:18
Adam Lundblad 40.93   Garrett Aguada 19:38
Sydney Ordean 41.18 200m  
Nick Lopes 41.43 9 - 13 Age Group Long Jump
Nicolina Tompkins 42.81 Gabriel Yanagihara 33.33 Girls
Adriana Glauser 51.21 Ayesha Pladera 34.12 Phina Losano 9' 10"
Clarissa Ratte 57.42 Lea Lundblad 36.92 Whitney Johnson 9' 4"
  Phina Losano 44.23 Sammi Moskow 8' 9"
Open   Leilani Viscencio 8' 1"
Beldon Bautista 28.77 Open Candace Panoke 7' 10"
Dennis Nakamura 29.33 Rudy Huber 24.37 Nicolina Tompkins 6' 5"
Ethan Higa 31.02 Vince Heyd 27.03 Adriana Glauser 6' 3"
Gabe Lopes 34.61 Eric Gerdes 27.48 Allie Moskow 5' 7"
Denise Lundblad 34.84 Fred Losano 28.03 Jade Arnold 5' 5"
  Dennis Nakamura 29.02  
400m Jared Hedani 29.49 Boys
4 - 8 Age Group Chaz Nelson 31.92 John Michael 10' 10"
Adam Lundblad 1:42.1 Kainoa Guerin 32.99 Alex Wright 8' 5"
Nicolina Tompkins 1:53.7   Aaron Kunitomo 8' 1"
Adriana Glauser 1:58.6 1500m Kamaki Huber 8' 1"
Sydney Ordean 1:59.7 Open Chad Johnson 7' 10"
Gabrielle Ratte 2:40.4 Kainoa Guerin 5:17 Austin Ursua 7' 8"
Clarissa Ratte 3:44.6 Vince Heyd 5:24 Tristan Loesberg 7' 6"
  Chip Peila 5:29 Adam Lundblad 6' 6"
9 - 12 Age Group Chaz Nelson 5:55 Garret Arnold 6'
Lea Lundblad 1:32.9 Lee Cabacungan 5:58 Alex Ursua 5' 1"
Nick Lopes 1:40.4 Jared Hedani 6:03  
  Joann Losano 6:44  
13 -14 Age Group Dennis Nakamura 6:45  
Ethan Higa 1:09.9 Kimi Losano 7:46.1  
Gabriel Yanagihara 1:25.9 Lani Losano 7:46.3  
  Kamaki Huber 8:27  
Open    
Beldon Bautista 1:09.6 3200m  
Marc Ratte 1:10.5 Open  
Michelle Tompkins 1:25.4 Kainoa Guerin 12:.05.2  
  Chaz Nelson 15:07.3  
800m    
Open    
Andrew Yanagihara 3:49.7    
Dennis Nakamura 3:50.4    
Marc Ratte 3:51.2    
     
1500m    
Open    
Marc Ratte 5:39.3    
Beldon Bautista 5:40.7    
Ray Glauser 7:19.7    
Michelle Tompkins 7:45.9    
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

 

Home | Track & Field | Cross Country | Youth Running Events | Links

This site was last updated 04/09/03